Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Головна Статті Спрощена система оподаткування

Спрощена система оподаткування

Спрощена система оподаткування — спеціальний податковий режим, запроваджений для зниження податкового навантаження та стимулювання малого підприємництва в Україні.

Спрощена система оподаткування — спеціальний податковий режим, запроваджений для зниження податкового навантаження та стимулювання малого підприємництва в Україні. Була запроваджена Указом Президента №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва». З 1999 може застосовуватися підприємцями. Практично без змін проіснувала до 2011, коли було переглянуто порядок обов’язкових податкових відрахувань. Наступні істотні зміни набули чинності 1 січня 2015 року.

Спрощена система оподаткування значно легша з точки зору ведення бухгалтерського обліку, хоча має низку обмежень. Так, існує список дозволених для цієї системи оподаткування видів діяльності. Окрім цього існують обмеження припустимого об’єму доходу та кількості найманих робітників. Не дивлячись на це, спрощена система оподаткування добре підходить для малого бізнесу, що і забезпечує її популярність.

Групи

Спрощена система оподаткування може застосовуватися як підприємцями, так і юридичними особами. При цьому всі суб’єкти підприємницької діяльності в рамках спрощеної системи оподаткування розділені на 4 групи:

  1 група 2 група 3 група 4 група
  для фіз. осіб для фіз. осіб для фіз. осіб та підприємств для сільськогосподарських товаровиробників
Ставка ЄП до 10% від прожиткового мінімуму до 20% від мінімальної ЗП 5% з доходу передбачена п. 293.9 ст. 293 ПК
Ставка ЄП для платників ПДВ 3% з доходу передбачена п. 293.9 ст. 293 ПК
Обсяг доходу < 300 тис. грн в рік < 1,5 млн. грн в рік < 5 млн. грн в рік 75% і більше складає частка сільськогосподарського товаровиробництва
Наймані працівники < 10 не обмежено не обмежено
Податковий період 1 рік 1 рік 1 квартал 1 рік
Види діяльності «роздрібний продаж» та «побутові послуги населенню» «послуги», «виробництво/продаж товарів», «ресторанне господарство» * будь-які види діяльності, дозволені на спрощеній системі  

* Платники ЄП 2 групи можуть надавати послуги тільки фізичним особам та/або платникам ЄП. Однак дане обмеження не поширюється на підприємців, що займаються виробництвом і продажем. До цієї групи не можуть бути віднесені підприємці, що здійснюють посередницькі послуги, пов'язані з нерухомим майном (кл. 68.31 КВЕД-2010), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння

Податки

Спрощена система оподаткування передбачає тільки один вид податку: єдиний податок, який сплачується до місцевого бюджету. Незалежно від цього підприємці сплачують єдиний соціальний внесок, що зараховується на рахунки органів Міндоходів.

Облік

Для платників податку 1 та 2 груп, а також для підприємців 3 групи, які не зареєстровані платниками ПДВ, передбачено ведення книги доходів(але не витрат) за результатами робочого дня.

Для підприємців 3 групи — платників ПДВ — передбачено облік доходів та витрат у порядку, затвердженому Мінфіном.

Для підприємств 3 групи передбачено спрощений облік за методикою, затвердженою Мінфіном.

Дата публикации 12.12.2018
Новости и статьи
Податковий розрахунок об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ – у M.E.Doc
Об'єднана звітність з ПДФО та ЄСВ
детальніше
ХМАРНИЙ КОМП’ЮТЕР ДЛЯ БУХГАЛТЕРА
Хмарний комп'ютер для бухгалтера
детальніше
М.E.Doc реалізував в Україні міжнародний формат банківських рахунків ІBAN
З 5-го серпня 2019 року М.E.Doc спільно з Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) запускають IBAN. У програмі M.E.Doc банки зможуть відкривати гривневі та валютні рахунки за новим стандартом.
детальніше
Фізична особа – підприємець (підприємець, ФОП)
Фізична особа – підприємець (підприємець, ФОП) — найпростіша організаційно-правова форма суб’єкта господарської діяльності, для якої не передбачено установчих документів та стартового капіталу.
детальніше